5 березня 2024 р. в Інституті соціології Національної академії наук України відбулись Перші соціологічні читання, присвячені пам’яті академіка НАН України В.М. Ворони. Подію було приурочено до дня народження Валерія Михайловича Ворони – незмінного директора Інституту соціології з 1992 по 2021 рр.
Захід відбувся в змішаному форматі: понад двадцять учасників взяли в ньому участь в онлайн-режимі, і майже стільки ж – в традиційному офлайн-спілкуванні в приміщенні Інституту.
У заході брали участь науковці та аспіранти Інституту соціології НАН України, викладачі факультету соціології КНУ імені Тараса Шевченка, Української школи архетипіки (Київ), Інституту історії України НАН України, Державного торговельно-економічного університету (Київ), Науково-дослідницького центру «Інститут соціально-правових та політичних досліджень імені Олександра Яременка» Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Криворізького державного педагогічного університету.
Загалом було заслухано та переглянуто 13 доповідей і презентацій.
На початку роботи читань з вітальним словом до учасників читань звернувся директор Інституту соціології НАН України, д.соц.н., член-кореспондент НАН України Є.І. Головаха. В доповідях д.соц.н. М.О. Шульги, к.соц.н. І.В. Мариніч, д.соц.н. В.С. Резніка, к.соц.н. В.В. Смакоти згадувався науковий доробок В.М. Ворони в українській соціологічній науці, різноманітні фрагменти його біографії, спогади колег і друзів.
З цікавими доповідями щодо соціально-економічної проблематики в сучасному українському суспільстві виступили д.соц.н. Е.А. Афонін, д.соц.н. М.В. Туленков, д.соц.н. А.С. Лобанова, д.соц.н. С.С. Дембіцький, д.соц.н. О.В. Симончук, д.соц.н. Є.В. Сірий, к.соц.н. М.С. Широкова, к.соц.н. Н.О. Майструк, О.О. Максименко.
В конференції взяли участь також співробітники Інституту соціології (д.соц.н. М.А. Паращевин, д.соц.н. Г.І. Чепурко, д.соц.н. В.П. Степаненко, д.соц.н. Н.В. Костенко, д.соц.н. О.Ю. Клименко, к.соц.н. О.І. Бурова, к.соц.н. Т.О. Загороднюк, к.соц.н. О.О. Іваненко, к.соц.н. І.В. Соколовський), а також к.філос.н. О.В. Горпинич (Державний торговельно-економічний університет, Київ).
Докладніше про роботу читань, а також тексти доповідей, представлених учасниками, можна буде прочитати в другому номері журналу «СТММ». Також найближчими днями будуть оприлюднені відеозаписи доповідей.
Організатори вдячні всім учасникам, хто долучився до цього заходу в будь-якому форматі, і сподіваються на подальше плідне співробітництво!