i-soc@i-soc.org.ua +380 (44) 255-71-07

Візією «Аспірантського клубу» є створення середовища, де аспіранти знаходять натхнення, підтримку та можливості для розвитку свого наукового потенціалу. Будучи інституалізованою ініціативою в межах Інституту соціології НАН України, як наукового центру, що організовує і здійснює фундаментальні та прикладні дослідження з найважливіших суспільних і наукових проблем, клуб також формуватиме в аспірантів розуміння високих стандартів професійної діяльності та академічної культури.
Місією «Аспірантського клубу» є сприяння розвитку наукового потенціалу та академічного зростання молодих дослідників у галузі соціології. Ми прагнемо забезпечити створення стимулюючого та сприятливого середовища, де аспіранти зможуть розвиватися як науковці, отримувати підтримку та співпрацювати з досвідченими науковцями, а також просувати суспільний вплив своїх досліджень.
Задачі:
1. Створення сприятливого середовища: забезпечення умов, де аспіранти можуть спілкуватися з колегами, обмінюватися ідеями, результатами досліджень та досвідом.
2. Наукова підтримка: використання аспірантами можливостей для вдосконалення наукових навичок, наприклад, через семінари, тренінги, наукові дискусії та конференції.
3. Академічна співпраця: підтримка зв’язку з адміністрацією та відділами інституту, реалізація інститутської системи менторства та плідної співпраці з більш досвідченими науковцями.
Цінності:
Ми прагнемо впроваджувати цінні практики, які визначають клуб як важливу частину академічного життя в Інституті соціології Національної академії наук України.
Ініціатива молодих науковців Інституту соціології "Аспірантський клуб" діє на основі добровільності, рівноправності, вільної дискусії, взаємоповазі, продуктивній співпраці, обміну ідеями та дослідницьким досвідом серед колишніх, поточних та майбутніх аспірантів.
Ми віримо, що сильна аспірантська спільнота є необхідною складовою успішного наукового середовища. Крім того, ми визнаємо значущість наукової підтримки і навчання аспірантів. Ми прагнемо використовувати можливості для професійного розвитку, обміну інформацією та продуктивної дискусії, які допоможуть аспірантам покращити свої наукові навички, розширити знання та підготуватися до подальшої роботи в галузі соціології.
Діяльність аспірантського клубу визначають його пріоритети та принципи роботи, що спрямовані на розвиток та підтримку наукового росту аспірантів у галузі соціології. Ми окреслюємо наступні напрямки діяльності:
1. Організація академічних заходів: проведення семінарів, конференцій, лекцій та інших академічних заходів для аспірантів.
2. Наукові дослідження: підтримка наукових досліджень та створення можливостей для участі аспірантів в дослідницьких проектах.
3. Мережа зв'язків: взаємодія аспіратів різних років навчання, розвиток збільшення кількості та якості професійних контактів для аспірантів з іншими установами та науковими організаціями.
Опитування:
В жовтні 2023 року було проведено перше пілотне опитування, присвячене як бажаній тематиці зустрічей, так і формату роботи самого клубу – формату комунікації і взаємодії із членами клубу, бажаній частоті зустрічей тощо.
Новини:
1. Зустріч з аспірантами 1 року обговорення планів на 2023-2024 н.р.
2. Зустріч з Дембіцьким Сергієм Сергійовичем, заступником директора з наукових питань ІС НАН України, провідним науковим співробітником, доктором соціологічних наук.
3. Зустріч з Ольгою Буровою, старшою науковою співробітницею відділу соціально-політичних процесів та національною представницею WAPOR від України.
4. Зустріч з Володимиром Паніотто, українським соціологом, доктором філософських наук, генеральним директором Київського міжнародного інституту соціології, професором кафедри соціології Університету «Києво-Могилянська Академія».

 

Контактна особа:
Гетман Юлія, аспірантка відділу соціально-політичних процесів

yuliiahetman2021@gmail.com