i-soc@i-soc.org.ua +380 (44) 255-71-07

Чепурко Гульбаршин Іскаківна

Доктор соціологічних наук, завідувачка відділу соціальної експертизи

Телефон:
+380 (44) 255-75-41
Факс:
+380 (44) 253-23-53
Чепурко Гульбаршин Іскаківна

Біографічна довідка

Закінчила історичний факультет Казахського державного університету ім. С.М.Кірова (1982 г.). У 1990 році захистила кандидатську дисертацію в Київському державному університеті ім.Т.Г.Шевченка. У 2006 році захистила докторську дисертацію на тему: <Динаміка зайнятості населення України в період становлення ринкової економіки>. З 1993 р працює старшим науковим співробітником відділу соціальної експертизи в Інституті соціології НАН України. З 1993 року - член Соціологічної асоціації України.

Сфера наукових інтересів - економічна соціологія, ринок праці і зайнятість, соціальна експертиза, соціальна політика та соціальний захист. В економічній соціології здійснила системний підхід до аналізу ринку праці та зайнятості, в рамках якого виділено блок проблемних питань зайнятості населення та розвитку ринку праці як системного об"єкта економіки України. Має близько 60 наукових публікацій.

Основна кваліфікація:
Досвід управління персоналом, координування соціальних дослідних проектів на національному та
регіональному рівнях в сферах соціальної та соціально-трудової, гендерних досліджень.
Досвід роботи з офіційними особами Міністерства праці і соціальної політики, Головного Управління
державної служби України, Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, НАЕК "Енергоатом", Міністерство охорони здоров"я. Вивчення та аналіз матеріалів правової бази щодо різних економічних, політичних і соціальних проблем в українському суспільстві.
Досвід співпраці з міжнародними організаціями, міжнародними та українськими недержавними організаціями - МФК, ІПЕК, МОП, Freedom House, Світовим Банком, Відділом преси та культури Посольства США в Україні, Міжнародним Фондом "Відродження", ресурсним центром "Гурт" і т.п.
Досвід в плануванні і проведенні національних і міжнародних конференцій і семінарів. Організація, управління та участь в дослідницьких проектах з проблем соціальних і екологічних наслідків  Чорнобильської катастрофи, діяльності місцевих органів влади, розвитку малого і середнього бізнесу, гендерної рівності, дитячої праці і т.п.

Programs: Excel, Word for Windows, PowerPoint, SPSS
Operational Systems: MS-DOS, Windows
Володіння мовами:
Казахська, російська – вільно;

Українська, німецька – добре
Англійська – зі словником.

Наукові публікації

  1. Чепурко Г.І. Ризики поширення соціально-небезпечних хвороб // Українське суспільство в умовах війни. Рік 2022. Головаха, Є. (ред), Макеєв. С. (ред.). Колективна монографія. — Київ: Інститут соціології НАН України, 2022. — C. 98-109.