Под ред. Акад. НАН Украины В.М. Вороны, д-ра социол. наук Т.О. Петрушиной. — Киев: Институт социологии НАН Украины, 2014. — 328 с.
Представлено економіко-соціологічне розуміння інноваційного розвитку з позицій шумпетеріанського підходу і порівняльного аналізу української економіки й інноваційних економік сучасного світу. Виділено структурні складові соціального потенціалу інноваційного розвитку економіки (ІРЕ): соціально-політичний, соціально-економічний, інституціональний, соціокультурний, науковий і освітній субпотенціали. На основі результатів експертного опитування теоретиків і практиків в галузі інноваційної політики України оцінено рівень і значимість соціального потенціалу та його складових в інноваційному розвитку вітчизняної економіки. Розкрито основні соціальні бар’єри і проблеми на шляху реалізації ІРЕ в Україні. Проаналізовано перспективи ІРЕ України і запропоновано конкретні рекомендації із його забезпечення. Представлено результати вперше проведеного в Україні опитування керівників підприємств і організацій нанотехнологічного сектору економіки.
Для соціологів, економістів, менеджерів, викладачів вищих навчальних закладів.
Автори
Ворона Валерій Михайлович (1940—2022)
Директор Інституту соціології НАН України (1992—2021), академік НАН України, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, головний редактор журналу "Соціологія: теорія, методи, маркетинг" (1998—2022)