i-soc@i-soc.org.ua +380 (44) 255-71-07

Пропонуємо Вашій увазі науково-популярний матеріал д.соц.н. Сергія Дембіцького "Психологічні стресори військового часу: поширеність та ефекти серед населення України"

Запропоновані вашій увазі результати аналізу базуються на даних, які були зібрані в межах дослідного проекту Інституту соціології НАН України «Стресові стани населення України в контексті війни: розповсюдженість, групи ризику та шляхи компенсації». Польові роботи на замовлення Інституту соціології виконала Соціологічна група «Рейтинг» у жовтні 2023 року.

Дизайн опитування: mixed mode із застосуванням Computer Assisted Telephone Interviewing (CATI) для рекрутинга респондентів та Computer Assisted Web Interviewing (CAWI) для відповідей респондентів за основним блоком анкети. Вибірка, що була використана для фінального аналізу, включає 2767 респондентів і репрезентує жителів України у віці від 18 до 69, які користуються смартфоном (орієнтовно – 74% дорослого населення України). Вибірка не включає українців, які на той момент перебували за межами Україні. Похибка вибірки з довірчою імовірністю 0,95 та врахуванням дизайн-ефекту становить ±2,1%. Коефіцієнт досяжності респондентів – 9,5%.

Переходячи до власне результатів аналізу слід нагадати, що війна – це перш за все досвід перебування у зоні бойових дій. Напередодні широкомасштабного вторгнення близько 18% населення України у віці від 18 до 69 років мали досвід проживання у зоні бойових дій. Подальша агресія Російської Федерації збільшила кількість таких людей майже до 44%...

Повний матеріал див. тут